3 - mesačný výživový program Ultimuv®

Pridané

3-mesačný výživový program je vhodný pre všetkých, ktorí chcú upraviť svoju stravu a žiť zdravšie. Či už chcete schudnúť, pribrať, udržať si váhu alebo zlepšiť svoj výkon pri športe. A nemusí to byť len o klasickej diétnej strave - vďaka jedálničku, ktorý ponúkame, si môžete pripraviť rôzne chutné jedlá podľa vlastných preferencií. Okrem stravovacieho plánu program zahŕňa priebežnú analýzu vášho tela pomocou InBody merania, ktorým zisťujeme váhu, podiel telesnej vody, tuku, svalovej hmoty či minerálnych látok.

Jedálniček je pripravovaný na mieru a počas trvania programu ho môžete konzultovať s výživovým poradcom. Tento program je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú prípadné obmedzenia v stravovaní, alergie či intolerancie. Výživový program môžete absolvovať aj na diaľku, bez toho, aby ste navštívili naše centrum.

Čo zahŕňa výživový program?
4x Inbody analýza (vstupná analýza, 2 priebežné merania, výstupná analýza),
1x analýza stravovania
1x stravovací plán na mieru
konzultácia s výživovým poradcom každé 2 týždne s možnosťou upraviť jedálniček

Ako to prebieha?

1. Vstupná diagnostika

Kvôli obsadenosti našich centier v Spišskej Novej Vsi, Banskej Bystrici a Košiciach, je vhodné sa pred prvou návštevou vopred objednať či už telefonicky alebo e-mailom. Výživový plán môžete absolvovať aj na diaľku, bez návštevy pohybového centra, avšak v takomto prípade vám prepadá možnosť odmerať sa pomocou InBody analýzy. Pre lepší účinok a prispôsobenie výživového plánu je dobré, ak centrum navštívite aspoň pri vstupných, priebežných a výstupných meraniach.

InBody
InBody patrí medzi najspoľahlivejšie diagnostické prístroje, ktoré analyzujú zloženie ľudského tela. Samotné meranie trvá len niekoľko sekúnd a je založené na princípe bioimpedancie. To znamená, že podľa prietoku vyslaného elektrického prúdu sa stanoví odpor, čím získavame množstvo presných informácií o hmotnosti, podiele svalov, telesného tuku, minerálnych látok, proteínov či množstve vody. Pomocou analýzy dokážeme identifikovať obezitu a zdravotné riziká, ktoré z nej vyplývajú.

2. Analýza stravovacích návykov
Po úvodnej diagnostike vyplníte dotazník so vstupnými informáciami o sebe, v ktorom zisťujeme, čo všetko vplýva na vašu výživu a aký je váš cieľ v rámci tohto programu. Zvolíte si potraviny, ktoré preferujete alebo naopak, ktoré do vášho jedálnička nechcete zapracovať či už zo zdravotných alebo iných dôvodov (intolerancia, alergia, vegetariánstvo a i.) Následne obdržíte dotazník, pomocou ktorého budeme nasledujúcich 5 dní sledovať vaše stravovacie návyky, pitný a spánkový režim. Obe vyplnené tlačivá sa posielajú emailom späť výživovému poradcovi alebo ich môžete osobne odovzdať na príslušnom centre. Na základe vyhodnotenia analýzy vášho stravovania porovnáme ideálny a reálny príjem rôznych zložiek stravy v rámci dňa (bielkoviny, tuky, sacharidy, energia…).

3. Personalizovaný jedálniček Planeat
Naši výživoví poradcovia pracujú s aplikáciou Planeat, ktorá je garantovaná profesionálmi z oblasti výživy, medicíny, vedy a vrcholového športu. Do 3 dní od odoslania analýzy stravovania vám bude doručený jedálniček pripravený na mieru, ktorý obsahuje súbor receptov rozdelených podľa odporúčaného počtu jedál (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera). Všetky jedlá sú energeticky a nutrične vyvážené. Namiesto týždňového jedálnička alebo zoznamu zakázaných potravín vám ponúkneme desiatky jedál, ktoré sú vypočítané na mieru vašim potrebám, cieľom a požiadavkám. Samotné recepty sú zrozumieteľné, pričom obsahujú jednoduché kuchynské miery ako je čajová lyžička alebo polievková lyžica. Navyše, k dispozícii máte aj nákupný zoznam.
 Ukážka jedálnička (pre zobrazenie kliknite)
 

Personalizovaný jedálniček zahŕňa:
Stravovací režim s podrobnými informáciami a receptami,
Stravovací režim v zjednodušenej forme určený na chladničku,
Prílohy k stravovaciemu režimu (nákupný zoznam, informácie o jedálničku).

Výhody jedálnička Planeat
Desiatky receptov pre každé jedlo dňa,
Inštrukcie a princípy zdravého stravovania v úvode jedálnička,
Variabilita výberu – jedálniček neurčuje presný týždenný plán, vyberiete si jedlá podľa chuti a toho, čo máte v chladničke,
Recepty obsahujú primárne obľúbené potraviny, neobľúbené sa minimalizujú,
Výber potravín zohľadňuje finančné možnosti klienta.

4. Priebežné konzultácie, merania a výstup
Každé dva týždne počas trvania programu vás bude e-mailom kontaktovať náš výživový poradca, ktorý s vami prekonzultuje či vám daný jedálniček vyhovuje a navrhne prípadné zmeny. Po každom uplynulom mesiaci máte navyše možnosť sa v centre Ultimuv opätovne odmerať na InBody, takže môžeme zhodnotiť váš progres a zabezpečiť prípadné úpravy vo výživovom programe. Po skončení programu vás čaká výstupné meranie a zhodnotenie vašej 3-mesačnej zmeny.

Kde sa môžem objednať a koľko to stojí?
Objednať sa môžete v ktoromkoľvek z našich pohybových centier (Košice, Banská Bystrica, Spišská Nová Ves). V prípade záujmu nás kontaktujte telefonicky alebo emailom na konkrétnych centrách: kosice@ultimuv.com, banskabystrica@ultimuv.com alebo spisskanovaves@ultimuv.com.

Komplexný 3-mesačný výživový program stojí 130EUR, ktoré uhradíte priamo na recepcii v pohybovom centre.
 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? POSUŇTE HO ĎALEJ!